Polecamy

Polecamy
  • Hydrangea paniculata Limelight
  • Carex Feather Falls
  • Carex Feather Falls
  • Carex laxiculmis Bunny Blue
  • Carex laxiculmis Bunny Blue
  • Hydrangea paniculata Fraise Melba
  • Carex laxiculmis Bunny Blue

Polecamy

Hakonechloa macra Naomi
Hydrangea paniculata Limelight
Krzew o wyprostowanych pędach. Kwiaty zebrane w wiechowate duże kwiatostany zielono-żółte, z czasem różowieją. Dorasta do 2-2,5 m wys. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Wymaga gleb żyznych wilgotnych, lekko kwaśnych. Roślina odporna na niskie temperatury. Polecany do ogrodów przydomowych, parków.
Carex Feather Falls
Odmiana o pięknie przewieszających się liściach. Liście długie wąskie lekko zakręcone na końcach, zielone z białym obrzeżeniem.Kwiatostany kłosowate beżowe pojawiające się w IV. Dorasta do 50-60 cm wys i szer. Stanowisko słoneczne. gleba żyzna, wilgotna. Polecana do pojemników na tarasy, do ogród skalanych, bylinowych. Zaleca się okrywanie na zimę.
Carex laxiculmis Bunny Blue
Zimozielona trawa o kępiastym pokroju. dorasta do 30-40 cm wys i szer. Liście maja około 1-1,3 cm szer, i 30 cm dł, niebieskozielone. Kwiaty żółto-białe drobne pojawiające się w IV-V. Stanowisko słoneczne, półcieniste. Gleba przepuszczalna umiarkowanie wilgotna, przeciętna ogrodowa. Polecana na niskie obwódki, na rabaty bylinowe, do pojemników.
Hydrangea paniculata Fraise Melba
Odmiana charakteryzująca się sztywnymi pędami i wyprostowanym pokrojem. Dorasta do 1,5-2 m wys. Kwiaty stożkowe początkowo białe duże Intensywnie różowe, wybarwienia kwiatów jest też silniejsza niż u Vanilla Fraise. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba lekko kwaśna wilgotna i żyzna. Polecana do ogrodów przydomowych, zieleni miejskiej, do nasadzen pojedynczych i w grupach.
Juniperus horizontalis Limeglow
Odmiana o płożącym pokroju, igły miękkie intensywnie żółte jesienią brązowożółte. Po 10 latach dorasta do 0,4 m wys. 1,5 m szer. Wymaga słonecznych stanowisk, gleb umiarkowanie żyznych. Polecana jako roślina okrywowa, do ogrodów skalnych, na skarpy, do pojemników.